ВРЮ ухвалила рішення про створення комісії для реорганізації у Вищу раду правосуддя

14:21, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Вища рада юстиції ухвалила рішення про створення комісії для реорганізації ВРЮ у Вищу раду правосуддя відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя", якій набув чинності 5 січня 2017 року.

Як передає кореспондент УНІАН, за відповідне рішення сьогодні одноголосно проголосували 14 членів ВРЮ, які були присутні на засіданні Ради.

Відповідно до положень Закону "Про Вищу раду правосуддя", вона утворюється шляхом реорганізації ВРЮ упродовж 2 місяців із дня створення відповідної комісії з питань реорганізації. При цьому члени ВРЮ набувають статусу членів ВРП і працюють відповідно до термінів їхнього обрання, але не пізніше 30 квітня 2019 року. Також ВРП стає правонаступником штату працівників ВРЮ та її майна. До утворення ВРП її повноваження здійснюватиме Вища рада юстиції.

Як повідомляв УНІАН, 3 січня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про Вищу раду правосуддя", який було прийнято Верховною Радою 21 грудня 2016 року.

Документом визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі. Вища рада правосуддя є юридичною особою, видатки на її утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України.

Вища рада правосуддя, зокрема, вносить подання про призначення судді на посаду; забезпечує здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді, ухвалює рішення про звільнення судді з посади, надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом, здійснює функції головного розпорядника коштів держбюджету щодо фінансового забезпечення своєї діяльності, бере участь у визначенні видатків держбюджету на утримання судів, органів та установ системи правосуддя.

ВРП складається з 21 члена, з яких 10 обирає З’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох призначає президент, двох обирає ВР, двох обирає з’їзд адвокатів України, двох обирає Всеукраїнська конференція прокурорів, ще двох обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Розмір винагороди члена ВРП встановлюється в розмірі посадового окладу судді Верховного суду з коефіцієнтом 1,5.