Порошенко ініціював створення фонду для фінансування будівництва нової ЗПС в аеропорту «Одеса»

14:10, 12 січня 2017

Одеса. 12 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко ініціював створення фонду для фінансування будівництва нової злітно-посадкової смуги (ЗПС) в міжнародному аеропорту «Одеса».

Як передає кореспондент УНІАН, про це Порошенко заявив сьогодні в Одесі під час представлення голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.

Президент доручив новому керівникові області взяти під свій контроль будівництво нового пасажирського терміналу в аеропорту, введення в експлуатацію якого «вже тричі переносили». Він також зазначив, що необхідно спорудити не тільки термінал, а й нову сучасну злітно-посадкову смугу.

За його словами, потрібно для цього організувати спеціальний фонд.

«Це ж Одеса – перлина України. Якщо цього не зробити, то де все це робиться? Цьому фонду потрібно забезпечити не бюджетне фінансування, а бюджетне кредитування. Потім з кожного зльоту-посадки компенсуєте собі витрати... Мільярд потрібен? Нехай буде мільярд (гривень – УНІАН), але смуга має бути на рівні світових стандартів», - сказав Порошенко.

Він наголосив, що аеропорт в Одесі повинен бути таким, щоб «хотілося сюди приїжджати».

«Збільшення зростання туристів – саме те, що дає підставу з упевненістю дивитися в майбутнє», - сказав президент.

За його словами, буде організовано тендер, виділено кошти, але «не всі гроші повинні бути виділені з держбюджету». Порошенко додав, що питання аеропорту буде вивчено профільними міністерствами.

«І буде вирішено питання одеського аеропорту раз і назавжди», - акцентував очільник держави.

Довідка УНІАН. ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» було створено влітку 2011 року двома структурами — комунальним підприємством «Міжнародний аеропорт «Одеса» і ТОВ Odessa Airport Development. Міськрада виступила одним із засновників ТОВ з часткою 25% статутного капіталу, яка становила 118,35 млн грн.

У жовтні 2016 року Одеська міськрада вийшла зі складу ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» і повернула в комунальну власність міста ряд об'єктів аеропорту. Зазначалося, що рішення прийнято, враховуючи невиконання товариством зобов'язань щодо термінів будівництва нового пасажирського термінального комплексу та введення його в експлуатацію.

У червні 2012 року ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» почало будівництво нового пасажирського терміналу площею 26 тис. кв. м, що збільшувало пропускну спроможність аеропорту з 400 до 1 тис. пасажирів на годину. Передбачалося, що будівництво завершиться в 2014 році.

У травні 2016 року директор ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» Віталій Портянко на нараді в мерії заявив, що новий термінал планується запустити в тестовому режимі 30 вересня, повноцінно він почне працювати у березні 2017 року.