МОЗ констатує зниження захворюваності на грип в Україні

13:02, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. На сьогодні в Україні спостерігається зниження захворюваності на грип.

Про це повідомила на брифінгу завідувач «Центру грипу та ГРВІ» Державного закладу «Український центр з контролю і моніторингу захворюваності МОЗ України» Тетяна Дихановська.

«Ми можемо сказати, що спостерігається закономірна тенденція до зниження захворюваності на першому тижні цього року. Це пов’язано як з новорічними святами, так і з канікулами в навчально-виховних закладах», - сказала представник МОЗ.

За її словами, змінилася вікова структура захворюваності.

«Коли діти відвідують навчання, ми реєструємо до 70% дітей серед тих, хто захворів, зараз - 52%. За перший тиждень захворіли майже 250 тис. осіб, з них 52% - діти віком до 17 років»,- сказала вона.

Дихановська також повідомила, що зараз найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстрований у Волинській області, найменший - в Луганській. Епідемічний рівень перевищено в 13-ти областях. Крім того, зареєстровано на першому тижні цього року 6 летальних випадків: два у Львівській області, з них -одна дитина, два - у Запорізькій області, по одному випадку в Черкаській та Донецькій областях.

За даними МОЗ, з початку епідемічного сезону було зареєстровано понад 3 млн. хворих на грип та ГРВІ. Всього перехворіло 7, 7% населення, з них майже 65% - діти, віком до 17 років.

Дихановська зазначила, що цього року населення відповідальніше ставиться до свого здоров’я, своєчасно звертається за медичною допомогою.

«Якщо на початку минулого сезону ми бачили 27% осіб, які зверталися за медичною допомогою в перші три дні, наразі ми вже реєструємо 61% людей, які звертаються в перші три дні», - наголосила вона.

Дихановська підкреслила, що на даний час вакциновано майже 104 тис. осіб, що становить 0,2% від всього населення.

За прогнозами МОЗ, збільшення захворюваності очікується всередині січня.

«Ми очікуємо підйом захворюваності, починаючи з середини січня, коли діти повернуться до навчальних закладів. Сподіваємося, що розповсюдження інфекції не буде широким, ми надаємо рекомендації органам самоврядування щодо своєчасного введення обмежувальних заходів»,- пояснила Дихановська.

Щодо ситуації в Києві, то за словами Дихановської, вона стабільна, епідпоріг нижчий, ніж середній.