За минулий рік слідчі ГПУ завершили досудове розслідування у понад 11,5 тисяч кримінальних провадженнях

12:23, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та регіональних прокуратур за 2016 рік завершено досудове розслідування у понад 11,5 тисяч кримінальних провадженнях, з них 1100 направлено до суду з обвинувальними актами, 484 з яких стосуються корупційних кримінальних правопорушень щодо 598 осіб.

Про це повідомило Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ про результати роботи Головного слідчого управління за минулий рік.

Зазначається, що у ході досудового розслідування встановлено збитків на суму понад 3,8 млрд грн, з яких у ході слідства відшкодовано понад 145 млн грн, пред’явлено позови на суму 60,6 млн грн; до суду направлено 65 обвинувальних актів стосовно 92 осіб, з яких 27 щодо 37 осіб про злочини з ознаками корупції, у т. ч. за фактами одержання неправомірної вигоди на загальну суму понад 8 млн грн.

«Зокрема, до суду скеровано обвинувальні акти відносно чотирьох державних службовців І - ІІІ категорій; шести суддів, з яких двоє суддів Господарського суду м. Києва; 41-го працівника правоохоронних органів, з яких: 18 - органів внутрішніх справ, 5 - органів прокуратури, 14 - державної фіскальної служби, 1 - Служби безпеки України, 1 - митної служби, а також двох працівників інших органів, які здійснюють правозастосовні функції», - йдеться в повідомленні.

«У 2016 році Головним слідчим управлінням ГПУ викрито та затримано 27 осіб під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму понад 6,06 млн грн. Двадцяти чотирьом затриманим судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави загалом на суму майже 13 млн грн. Водночас на відповідний казначейський рахунок підозрюваними внесено лише 8 млн 430 тис грн», - наголосили у відомстві.

Крім того, за даними ГПУ, «забезпечено належне розслідування у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені працівниками правоохоронних органі».

«До суду скеровано обвинувальні акти щодо 784 правоохоронців, з них стосовно 478 працівників органів внутрішніх справ, 68 - Державної фіскальної служби, 53 - пенітенціарної системи, 51 - митної служби, 10 працівників органів прокуратури, 55 інших правоохоронців. Зросла ефективність розслідування кримінальних проваджень про злочини, вчинені у пріоритетних сферах економіки. До суду направлено 32 обвинувальних акти у провадженнях про злочини, вчинені в бюджетній системі, 19 - про правопорушення у сфері земельних правовідносин», - додали в Генпрокуратурі.