«Вог Аеро Джет» знову став переможцем п'яти тендерів «Укрзалізниці» на постачання 65 тис. тонн пального на 1,2 млрд грн

12:09, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Одна з найбільших АЗС-мереж "Вог Аеро Джет", що входить в українську фінансово-промислову групу компаній "Континіум", яка впродовж останніх кількох років є основним постачальником нафтопродуктів для публічної акціонерної компанії «Укрзалізниця», вкотре виграла п'ять тендерів на постачання дизельного пального для потреб залізниць у цьому році в обсягу 65 тис. тонн на суму понад 1,2 млрд грн.

Зокрема, згідно з розміщеним на порталі електронних держзакупівель Prozorro оголошенням, всі аукціони були оголошені 2 листопада 2016 року, а наприкінці грудня були проведені.

За даними прес-служби «Укрзалізниці», 5 січня 2017 року філія компанії "Центр забезпечення виробництва" підписала два контракти, кожен із яких передбачає постачання дизельного пального в обсягу 10 тис. тонн на суму 190 млн грн і 194 млн грн, відповідно. Таким чином, вартість закупівлі за першим контрактом становить 19 тис. грн/тонн (15,8 грн/л), за другим – 19,39 грн/тонн (16,1 грн/л).

Крім того, 11 січня 2017 року філія уклала ще три контракти, два з яких передбачають закупівлю пального в обсягу 10 тис. тонн на суму 185 млн грн і 188 млн грн, відповідно. Виходячи з цього, вартість закупівлі за першим контрактом становить 18,5 тис. грн/тонн (15,4 грн/л), за другим – 18,8 тис. грн/тонн (15,6 грн/л ). У рамках третього контракту залізницям буде відвантажено 25 тис. тонн за 468 млн грн, а вартість закупівлі 1 тис. тонн становить 18,72 тис. грн/тонн (15,5 грн/л).

Згідно з даними сайту держзакупівель, в даних тендерах, крім «Вог Аеро Джет», брали участь компанії «ОККО-Бізнес Контракт», «Елемент Нафта», «Торговий дім «Сокар Україна», «Трейд Коммодіті», Західна нафтогазова компанія «Анвітрейд».

В цілому залізницям буде поставлено 65 тис. тонн дизельного пального за 1,23 млрд грн, що забезпечить стабільний процес пасажирських та вантажних перевезень на 2,5 місяці.

«Формуємо достатній запас дизпального, щоб він не вимірювався кількома днями. Сподіваємося, що за цими першими контрактами в новому році відвантаження дизпального будуть здійснюватися вчасно і безперебійно», - цитує прес-служба голови правління «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна.

У прес-службі відзначили, що в даний час законтрактована вартість закупівель дизпального «Укрзалізницею» істотно нижча за ціну на оптовому ринку дизельного пального в Україні. Як доказ прес-служба компанії, посилаючись на дані інтернет-видання OilNews, повідомляє, що 11 січня вартість однієї тонни дизпального становила 22,93 тис. грн. Водночас, за даними Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків (Держзовнішінформ), станом на 6 січня 2017 року розрахунковий рівень оптових цін на умовах поставки FCA (продавець виконує своє зобов'язання з постачання, коли він постачає товар, вільний від мит на вивезення, перевізнику, якого призначає покупець, у вказаному місці – УНІАН) з урахуванням ПДВ та відстроченням платежу на 5 банківських днів із моменту поставки варіюється в межах 21,98-23,28 тис. грн/ тонн.

Разом з тим, у прес-службі відзначили, що у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2017 року змін до Податкового кодексу України, які, зокрема, передбачають збільшення ставки акцизу на дизельне пальне до 139,5 євро за 1 тис. літрів із 95 євро, сторони договору будуть змушені вже найближчим часом переглянути умови укладених договорів та укласти додаткові угоди.

«Це передбачено Законом України «Про публічні закупівлі». При цьому запланований обсяг закупівлі не зміниться, відповідно до роз'яснення Мінекономрозвитку», - відзначили к прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, раніше «Укрзалізниця» повідомила про плани надати іноземним компаніям можливість участі в тендерних закупівлях дизельного пального, потреба компанії у якому досягає 300 тис. тонн на рік. Так, однією з заявок на участь в одному з грудневих тендерів на закупівлю 10 тис. тонн пального була заявка польської компанії Somerton LLC Sp.Z.O.O.

У 2016 році «Укрзалізниці» постачали дизпальне кілька постачальників - одна з найбільших АЗС мереж «Вог Аеро Джет», «ОККО-Бізнес Контракт», «Елемент Нафта» і «Торговий дім «Сокар Україна».