ВРЮ на два місяці відсторонила від виконання обов’язків суддю Вищого господарського суду Ємельянова

11:34, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Вища рада юстиції на два місяці відсторонила від виконання обов’язків суддю Вищого господарського суду Артура Ємельянова, який підозрюється у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу справ в суді між суддями за часів президентства Віктора Януковича.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну ухвалу було оголошено сьогодні на засіданні ВРЮ.

Таким чином задоволено клопотання Генеральної прокуратури України, яка просила на час розслідування кримінального провадження проти вказаного судді відсторонити його від виконання службових обов’язків. У ГПУ вважають, що Ємельянов, маючи зв’язки і вплив серед суддівського корпусу, міг перешкоджати розслідуванню та впливати на свідків, які на даний час ще не допитані.

“Вища рада юстиції вирішила клопотання Генеральної прокуратури задовольнити, тимчасово відсторонити суддю Вищого господарського суду України Ємельянова від здійснення правосуддя строком до 12 березня 2017 року”, - йдеться в ухвалі ВРЮ.

Також слід зазначити, що на початку засідання член ВРЮ Павло Гречківський, який підозрюється у шахрайстві, заявив самовідвід у розгляді вищевказаного клопотання Генпрокуратури, посилаючись на те, що в окремих ЗМІ нібито вказувалося на його дружні стосунки із суддею Ємельяновим. Проте його самовідвід відхилили інші члени ВРЮ.

Як повідомляв УНІАН, 18 жовтня 2016 року Генпрокуратура повідомила про підозру двом суддям Вищого господарського суду - колишнім голові та заступнику ВГСУ Артуру Ємельянову і Віктору Татькову у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України.

У відомстві зазначили, що слідство має докази того, що ці особи у 2011- 2014 роках фактично підпорядкували собі систему прийняття судових рішень.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, на даний час досліджується близько 7000 випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ та заяв, втручання у діяльність суддів з метою винесення ними потрібних зловмисникам неправосудних рішень в господарчих судах всіх інстанцій.