В Україні змінено механізм аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів з великим ризиком небезпеки

10:14, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Уряд змінив механізм аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів з великим ризиком небезпеки.

Як повідомили УНІАН Департаменті комунікації МВС України, відповідний проект постанови ухвалено вчора під час засідання Кабміну.

За словами заступника глави МВС Сергія Ярового, проект акту розроблено відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту населення та погоджено з відвідними міністерствами та відомствами.

Він нагадав, що дотепер усе аварійно-технічне обслуговування об’єктів та територій здійснювалося виключно державними аварійно-рятувальними службами. Однак зазначена постанова затверджує абсолютно нові механізми обслуговування.

«Новий порядок передбачає, що у разі відсутності на об’єктах власної аварійно-рятувальної служби, обслуговування такого об’єкта буде здійснюватися на договірній основі іншими аварійно-рятувальними службами», – зазначив заступник міністра.

Він додав, що об’єкти, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави обслуговуватимуться і надалі державними аварійно-рятувальними службами.

Як наголосив Яровий, проект дозволить вдосконалити систему надання послуг з аварійно-рятувального обслуговування, а також забезпечить доступність та конкуренцію на ринку цих послуг.

«Це сприятиме зменшенню можливого виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах з підвищеним рівнем небезпеки», – зауважив чиновник.

Він підкреслив, що реалізація зазначеного проекту не потребує додаткових витрат з державного бюджету.