Морози та снігопади спричинили десятки смертей на Балканах, у Греції та Східній Європі

09:43, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Найнижчі за останні десятиліття температури і сильні снігопади на Балканах, у Греції та Східній Європі спричинили десятки смертей та перебої в подачі електроенергії.

Як передає Радіо Свобода, органи влади підтверджують щонайменше 73 смертельні випадки через найбільше з 1963 року зимове похолодання.

«Щонайменше 15 людей замерзали на Балканах цього тижня: це четверо літніх чоловіків в Боснії, шість людей у Сербії, двоє безпритульних у Косові, літня жінка і двоє бездомних чоловіків у Македонії», - йдеться у повідомленні.

Показники термометрів у нічний час в Середземноморському регіоні цими днями опускаються нижче мінус 20 градусів за Цельсієм.

Напередодні гуманітарні агенції з надання допомоги попередили, що найбільш вразливі до екстремального холоду є безпритульні та мігранти.

Проект «Зниклі мігранти», створений агенцією ООН з міграції, зафіксував з початку року 11 смертей від гіпотермії в Середземноморському регіоні. Особливо турбує те, зазначає агенція ООН, що понад 15 з половиною тисяч мігрантів і шукачів притулку розміщувалися на грецьких островах у таборах, які не мають адекватної інфраструктури. Там цього тижня обрушилися сильні снігопади.

Схожа ситуація нині і в Сербії, де перебуває понад 7 з половиною тисяч людей. Сербська влада 11 січня закликала всіх мігрантів переїхати до центрів притулку під час холодів. Сотні мігрантів залишилися в саморобних укриттях або в занедбаних складах і залізничних вагонах в Бєлграді.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28227381.html