У литовському банку виявили 30 млн доларів екс-прем'єра Лазаренка - ЗМІ

08:43, 12 січня 2017

Київ. 12 січня. УНІАН. Журналісти виявили у базі даних OCCRP документи, які свідчать, що близько 30 млн дол. коштів, як вважають, пов’язаних із колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, перебувають на рахунку в банку в Литві.

Як передає Радіо Свобода, про це повідомив міжнародний проект журналістських розслідувань «Проект розслідування корупції й організованої злочинності» (OCCRP).

Зазначається, що ці кошти заморожені на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB, і литовські суди кожні кілька місяців продовжують це замороження протягом останніх 17 років.

У банку відмовилися коментувати цей факт. За даними ж розслідування, йдеться про частину із загалом приблизно 200 чи 250 млн дол., які пов’язують із Лазаренком і які були заморожені в кількох країнах з подання влади США ще 2004 року. Рахунок зі згаданими 30 млн дол. у колишньому литовському банку Hermis належав банкові Лазаренка European Federal Credit Bank, уже ліквідованому. А в 2000 році литовське відділення банку SEB купило банк Hermis разом із цим рахунком.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/28226638.html