Апеляційний суд Києва визначив, де судитимуть ще двох екс-депутатів Верховної Ради Криму за обвинуваченням у держзраді

21:41, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Апеляційний суд Києва визначив територіальну підсудність кримінальних проваджень стосовно колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим Світлани Савченко та Віталія Нахлупіна.

Як повідомила прес-служба Апеляційного суду міста Києва, кримінальне провадження за підозрою Савченко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), суд вирішив направити для розгляду по суті до Печерського районного суду Києва.

Кримінальне провадження за підозрою у держзраді Нахлупіна суд вирішив направити для розгляду до Святошинського районного суду Києва.

Як повідомляв УНІАН, 30 грудня 2016 року прокуратурою АР Крим було направлено до суду справи проти 11 колишніх депутатів ВР Криму за обвинуваченням у державній зраді: Сергія Цекова, Світлани Савченко, Костянтина Бахарєва, Едіпа Гафарова, Анатолія Заїченка, Ремзі Ільясова, Григорія Іоффе, Володимира Кличнікова, Віталія Нахлупіна, Єфима Фікса та Сергія Шувайникова.

Обвинувальні акти стосовно Цекова, Гафарова, Заїченка, Іоффе, Фікса та Шувайникова розглядатиме Деснянський райсуд Києва; Бахарєва – Подільський райсуд; Ільясова – Солом’янський райсуд; Кличнікова – Дніпровський райсуд.

За даними прокуратури, під час розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 року ці екс-депутати надали допомогу та сприяли окупації Криму. Зокрема, вони незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим». Вказаним обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.