Тіллерсон: Росії треба було продемонструвати пропорційну силу у відповідь на захоплення нею територій інших країн

21:32, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Кандидат обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду керівника Державного департаменту США Рекс Тіллерсон заявив, що Росії треба було продемонструвати пропорційну силу у відповідь на захоплення нею територій інших країн.

Про це Тіллерсон сказав під час слухань у комітеті Сенату США із закордонних справ щодо затвердження його кандидатури на посаду держсекретаря.

Він заявив, що в ситуації з окупацією Криму треба було дати Росії зрозуміти, що захоплення чужих територій повинно припинитися негайно.

«Якщо Росія діє за допомогою сили, це вимагає пропорційної демонстрації сили, що більше не буде захоплення територій», – заявив Тіллерсон.

Ці слова привітав сенатор від Демократичної партії Бен Кардін, який сказав, що Трамп дотримується іншої позиції.

Водночас сенатор від Республіканської партії Марко Рубіо спитав Тіллерсона, чи є президент РФ воєнним злочинцем. «Я би не використовував цей термін», – відповів Тіллерсон.

У цьому зв’язку Рубіо розповів про ситуацію в сирійському місті Алеппо і про залучення РФ до здійснення воєнних злочинів у цьому місті. Також Рубіо наголосив, що незважаючи на це, Тіллерсон не готовий говорити, що Путін та його військові порушили правила ведення війни та вчинили воєнні злочини в Алеппо.

«Це є дуже, дуже серйозні звинувачення, щоби їх робити. І я хочу мати набагато більше інформації перед тим, як прийти до висновку», – відповів Тіллерсон.

Також Рубіо спитав Тіллерсона, чи радитиме той Трампу скасувати останні виконавчі укази чинного президента Барака Обами щодо запровадження санкцій, і зокрема, ті обмежувальні заходи, які стосувалися санкцій через кібератаки РФ під час президентських виборів у 2016 році.

Своєю чергою Тіллерсон відповів, що на його думку, як сказав Трамп, насправді існує потреба у «всебічному аналізі» тих кіберзагроз, які виникають перед США. «У нас немає стратегічної політики із кібербезпеки. Ми не маємо комплексної стратегії, як боротися з тим, що постає швидко зростаючими загрозами», – сказав Тіллерсон.

При цьому він ухилився від відповіді на уточнююче питання щодо того, чи повинен Трамп скасувати введені Обамою санкції через кібератаки, сказавши, що треба проаналізувати це питання, і що відповідне рішення повинно залежати від консультацій Трампа з розвідувальними агенціями.