Суд залишив під арештом правозахисника Куку, обвинуваченого у справі «Хізб ут-Тахрір» - адвокат

20:04, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Підконтрольний Москві Верховний суд Криму залишив без зміни рішення Київського районного суду Сімферополя про продовження строку арешту правозахисника Еміра Усеіна Куку, обвинуваченого у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Про це адвокат Куку Едем Семедляєв повідомив у Facebook.

«Сьогодні пройшло чергове засідання за апеляційною скаргою адвоката Сабініна на постанову Київського районного суду на продовження строку тримання Куку. Результат відомий, як завжди, постанову Київського районного суду залишили без зміни, хоча, на нашу думку, суд Київського району прийняв незаконну постанову. Цього разу Куку не тримали у клітці, а просто вирішили не привозити на засідання суду у зв'язку з тим, що він був на стаціонарі у психіатричній лікарні. Це є грубим порушенням законодавства РФ», - заявив адвокат.

Як повідомляв УНІАН, діяльність ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» заборонена в РФ, організація визнана терористичною.

Взимку 2015 року в тимчасово окупованому Севастополі були заарештовані четверо кримських татар, підозрюваних в участі в діяльності «Хізб ут-Тахрір»: Руслан Зайтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Примов.

У вересні 2016 року суд у Ростові-на-Дону засудив Зайтуллаєва, якого російська влада називає організатором осередку «Хізб ут-Тахрір», до семи років колонії загального режиму, Сайфуллаєв, Ваітов і Примов отримали по п'ять років виправної колонії також загального режиму.

Всього у справі про тероризм і участь в ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» проходять 14 кримських татар.

Вчора, 10 січня, суд у Криму до 12 квітня продовжив термін арешту чотирьом фігурантам справи Ремзі Меметову, Енверу Мамутову, Зеврі Абсеітову і Рустему Абільтарову.