Трамп заявив, що поважає заяву адміністрації Путіна про фабрикацію інформації про нібито наявність у Росії компромату на нього

19:56, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, інавгурація якого запланована на 20 січня, заявив, що поважає заяву представників адміністрації президента Російської Федерації Володимира Путіна про фабрикацію інформації стосовно того, що у РФ нібито є компромат на обраного президента США.

Про це він сказав на першій прес-конференції для журналістів після обрання президентом США.

«Ви знаєте, президент Путін і Росія опублікували заяву, що ті підроблені новини були дійсно підробленими новинами. Вони сказали, що цього абсолютно ніколи не відбувалося. Хтось говорив, що він збирався це сказати. Я поважаю факт, що він сказав це», – наголосив Трамп.

За його словами: «Я буду відвертим, я думаю, якщо би він зробив щось, вони би це опублікували, вони би з радістю це опублікували».

Він вважає, що якби росіяни зламали сайти Республіканської партії, вони опублікували би вкрадену інформацію, як це відбулося під час виборів із кандидатом від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що в Кремлі не займаються збором компромату на керівництво США, ця інформація не відповідає дійсності і є нічим іншим, як абсолютною вигадкою. Пєсков вважає, що заяви спрямовані на те, щоби зашкодити двостороннім відносинам США й Росії.

Трамп заявив, що не має нічого спільного з РФ та назвав підробкою появу «компромату» на нього.

За даними телекомпанії CNN, керівники розвідслужб США доповіли Трампу, що російські спецслужби збирали на нього компромат.

За інформацією американського видання BuzzFeed, особа, яка представилася колишнім посадовцем британської розвідки, зібрала досьє на 35 сторінках, у якому йшлося про те, що Москва збирала компромат як на Трампа, так і на Клінтон. У цих матеріалах серед іншого йшлося, що Трамп під час виборчої кампанії у 2016 році погодився не говорити про російське вторгнення в Україну в обмін на публікацію в інтернеті інформації зі зламаних поштових скриньок партійних установ Демократичної партії США.