Трамп: До хакерських атак в США причетна як Росія, так і інші країни

19:51, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявляє, що до хакерських атак у США причетна як Росія, так і інші країни.

Про це він сказав на першій прес-конференції для журналістів після обрання президентом.

Трамп назвав ганьбою публікацію у ЗМІ неправдивої інформації про те, що нібито Росія має проти нього компромат.

Говорячи про хакерські атаки на американські установи, він сказав: "Я думаю, що це була Росія, але я також вважаю, що до хакерських зломів причетні й інші країни та люди".

За словами Трампа, останні хакерські атаки призвели "до втрати 22 мільйонів імен". У зв'язку з цим, натякаючи на Адміністрацію президента Барака Обами, Трамп сказав, що "вони не роздмухували з цього велику проблему".

На його думку, за цими кібератаками може стояти Китай.

Також Трамп заявив, що американський народ має найкращі "комп'ютерні інтелекти" у світі, за допомогою яких влада створить захист від кібератак.

При цьому, на його переконання, Національний комітет Демократичної партії США, через зломи якого чинна адміністрація Барака Обами запровадила санкції проти Росії, був повністю відритим для кібератаками.

Як повідомлялося, минулого року всі 17 спецслужб США підтвердили, що вважають доведеним втручання в передвиборчу кампанію на шкоду кандидатові від Демократичної партії Гіларі Клінтон хакерів, пов’язаних із владою Росії.

29 грудня ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США опублікували доповідь про кібератаки під час президентської кампанії, у якій підтверджено причетність до них російських спецслужб. Після цього Обама заявив про запровадження санкцій проти 9 російських розвідустанов та осіб із РФ й оголосив персонами нон-грата 35 російських дипломатів.

Також 10 американських сенаторів розробили законопроект про посилення санкцій стосовно Росії за кібератаки, здійснені під час президентських виборів в США.