Відкрито кримінальне провадження за фактом нападу на знімальну групу телеканалу «1+1» у Рівному

19:09, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Відкрито кримінальне провадження за фактом нападу на знімальну групу телеканалу «1+1» у Рівному.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Рівненської області, органами прокуратури здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, яке розпочато за ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України за фактом умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

«Попередньо встановлено, що знімальна група телеканалу «1+1» прибула 10.01.2017 до одного із офісних приміщень у Рівному з метою одержання від підприємця коментаря з питань реалізації ним майна за бюджетні кошти. У приміщенні офісу представників ЗМІ зустрів невідомий чоловік, який перешкоджав здійсненню ними професійних обов’язків, що виразилось у штовханні останніх, шарпанні за одяг та намаганні відвернути включену відеокамеру», - сказано у повідомленні.

Після приїзду за викликом журналістки на місце події правоохоронців інцидент було припинено, особу чоловіка встановлено, а також його запрошено до Рівненського відділу поліції для надання пояснень.

Триває досудове розслідування, за результатами якого буде прийнято процесуальне рішення у кримінальному провадженні, додали у прокуратурі.

*** 10 січня ТСН повідомила, що у Рівному під час зйомок сюжету про закупівлю оргтехніки за завищеною ціною невідомий напав на знімальну групу програми.

Як повідомила кореспондент Анна Махно, сюжет знімався на території Бабинської об'єднаної територіальної громади. Чиновники закупили ноутбуки, вартість яких значно перевищувала ринкову. Зокрема, один ноутбук був придбаний за 200 тис. грн. Загалом придбали 20 ноутбуків та іншу оргтехніку. Як заявив сільський голова, кошти потрібно було терміново витратити, адже вони нібито мали бути повернуті до державного бюджету з настанням 2017 року. Втім, з'ясувалось, що тендер на закупівлю можна було провести і після 1 січня нового року.

Після цього знімальна група ТСН поїхала до підприємця, який продав техніку громаді. Чоловік, який представився поліції Миколою, категорично відмовився коментувати процес продажу. Він штовхав журналістку і оператора. Після того, як камера була увімкнена, чоловік продовжував свої агресивні дії.

Згодом прибула слідчо-оперативна група, яка доправила агресивного чоловіка до відділу поліції, де він мав дати свідчення.

Джерело: http://tsn.ua/ukrayina/u-rivnomu-napali-na-znimalnu-grupu-tsn-yaka-rozsliduvala-sumnivni-zakupivli-860405.html