На житлові програми цього року буде виділено 16,4% із передбачених у держбюджеті 170 млн грн – Держфонд сприяння молодіжному будівництву

17:35, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. На фінансування державних програм із забезпечення громадян доступним житлом у 2017 році буде виділено 16,4% із передбаченої у державному бюджеті суми в 170,5 млн грн. Про це на запит УНІАН повідомила прес-служба Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

При цьому із зазначеної суми 142,5 млн грн планується спрямувати на виконання зобов'язань держави за укладеними раніше кредитними угодами.

«У 2017 році, як і в минулому, видатки із загального фонду держбюджету на підтримку громадян для придбання житла за чинними житловими програмами практично не передбачені. Кошти, передбачені на фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів та програми часткової компенсації відсотків за кредитами на житло для молоді, буде спрямовано в повному обсязі на виконання зобов'язань держави за укладеними раніше кредитними угодами», - цитує прес-служба першого заступника голови правління Держфонду Сергія Комнатного.

За його словами, в спецфонді держбюджету-2017 передбачено кошти на збільшення статутного капіталу Держфонду сприяння молодіжному будівництву до 28 млн грн, які підуть на укладення нових договорів.

«Збільшення статутного капіталу Держфонду до 28 млн грн, а це всього на 2 млн грн більше, ніж було передбачено минулого року, піде на надання пільгових молодіжних кредитів для придбання житла. Таким чином, збільшення витрат на житлові програми, які реалізуються Держфондом, у державному бюджеті на цей рік можна назвати умовним», – зазначив Комнатний.

Згідно із Законом «Про державний бюджет України на 2017 рік», найбільшу суму передбачено на програму здешевлення вартості іпотечних кредитів – 81,1 млн грн. На програму часткової компенсації відсотків за кредитами на житло для молоді в держбюджеті закладено 61,4 млн грн. На збільшення статутного капіталу Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву, згідно із законом про держбюджет, буде спрямовано 28 млн грн, ще 6,85 млн грн буде виділено на фінансову підтримку цієї установи. При цьому кошти на програму будівництва доступного житла (70/30) в держбюджеті не передбачено.

Як повідомляв УНІАН, на фінансування державних програм із забезпечення громадян доступним житлом у державному бюджеті на 2016 рік було передбачено 164 млн грн.