В Одеській області зафіксовано черговий випадок АЧС

17:23, 11 січня 2017

Одеса. 11 січня. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у Саратському районі Одеської області.

Як повідомили УНІАН у Головному управлінні ветеринарної медицини в Одеській області, за оперативною інформацією, загибель свиней виявлено 9 січня у приміщенні, орендованому фізичною особою на території колишньої ферми великої рогатої худоби у селі Ярославка.

«Було виявлено загибель 70 свиней», - зазначили в управлінні.

За результатами лабораторних досліджень 10 січня встановлено діагноз – АЧС. За попередньою інформацією, в орендованому приміщенні утримується 140 голів свиней.

У вогнищі захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок АЧС у Кіровоградській області.

За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалах вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть становити понад 1,5 млрд грн. При цьому кількість спалахів АЧС може збільшитися в 1,5 разу - до 117 випадків.

За даними з відкритих джерел, у 2016 році в Україні було зареєстровано 89 спалахів АЧС, зокрема у Кіровоградській області 5 випадків.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається у разі прямого контакту хворих та здорових тварин, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.