Випускники військових кафедр залучатимуться до участі в АТО лише у добровільному порядку - управління персоналу Генштабу ЗСУ

17:13, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Випускники військових кафедр (офіцерів запасу) у разі ухвалення рішення про їх призов до лав армії залучатимуться до участі в антитерористичній операції лише у добровільному порядку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України полковник Марко Андрусяк повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

«Що стосується їх (офіцерів запасу) залучення до проведення АТО. Дійсно, ми плануємо призивати їх на посади до бойових військових частин – це залучення передбачає їх підготовку як військово-навчального ресурсу для того, щоб після звільнення зарахувати до оперативного резерву першої черги», - сказав Андрусяк.

Він підкреслив, що залучення випускників військових кафедр до участі в АТО здійснюватиметься виключно у добровільному порядку.

Як повідомлялося, законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби», який набув чинності 7 січня 2017 року, запроваджується в особливий період такий вид військової служби як військова служба за призовом осіб офіцерського складу (строком на 18 місяців).

5 січня в Міноборони заявили, що до Збройних сил України призиватимуть громадян віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, отримали офіцерські звання та не проходили військової служби.

Сьогодні, 11 січня, Андрусяк заявив, що рішення про оголошення призову на службу офіцерів запасу ще не ухвалено.