Порошенко підписав указ про відзначення Року Японії в Україні

16:47, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення Року Японії в Україні.

Як повідомили УНІАН у прес-службі президента, під час зустрічі з послом Японії в Україні Сігекі Сумі глава держави висловив слова вдячності Японії за незмінну і тверду підтримку незалежності і територіальної цілісності України, яку ця країна постійно демонструє.

Порошенко також відзначив роль Японії в наданні допомоги Україні у проведенні рішучих структурних реформ та нагадав про виділення 1,8 млрд доларів протягом 2014-2016 років на підтримку нашої держави на шляху змін у багатьох сферах суспільного життя, зокрема у реформуванні правоохоронних органів та створенні нової поліції, впровадженні судової реформи, реалізації цілої низки екологічних програм та інших проектах.

«Це є дуже символічним, що Рік Японії в Україні буде відбуватися в 25-у річницю встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами», - сказав президент.

Глава держави висловив переконання, що ця безпрецедентна подія стане важливою віхою в українсько-японських двосторонніх взаєминах, сприятиме зближенню наших культур та народів, посилить міжлюдські контакти.

Президент також наголосив, що декларація саміту «Великої сімки» у м. Ісе-Сіма в травні 2016 року підтвердила безумовну підтримку лідерами провідних країн світу суверенітету та територіальної цілісності України.

«Ми також високо цінуємо незмінну позицію японської сторони щодо невизнання окупації Росією Криму, а також готовність всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей», - сказав Порошенко.

Своєю чергою посол Японії в Україні подякував президентові за високе визнання ролі його країни, яке підтверджується проведенням Року Японії в Україні.

«Це є надзвичайно важливим. Відносини між Японією і Україною ніколи не були такими близькими, як сьогодні», - сказав посол.

Він також наголосив, що «відзначення Року Японії є важливим не лише для політиків чи бізнесменів, а також для звичайних людей, які відчувають і розуміють важливість взаємодії двох країн».