Закриття «сплячих» підприємств фізосіб не вплине на рівень безробіття та економіку України – Розенко

16:24, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Закриття підприємств фізичних осіб, які зареєстровані, але не ведуть економічної діяльності, не вплине на рівень безробіття в країні та економіку України в цілому, сказав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко на засіданні Кабінету міністрів України.

«Сьогодні закриваються ті підприємства фізичних осіб, які вже не працюють і не платять податків... Ані на збільшення безробіття, ані на економічні показники держави це не вплине», - сказав він.

За словами Розенка, ті підприємці, які навмисне не платять податків, у майбутньому не зможуть розраховувати на гідну пенсію.

«У майбутньому, через 15-20 років, коли підприємець, який не платив податків, прийде в Пенсійний фонд, йому нарахують таку ж «сплячу» пенсію»,- додав віце-прем'єр.

Як повідомляв УНІАН, на сьогоднішньому засіданні Кабміну міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що більшість фізосіб-підприємців, які зараз закривають бізнес у тому числі через підвищення рівня мінімальної зарплати та посилення платіжної дисципліни в частині сплати єдиного соціального внеску, не вели господарської діяльності і не платили жодних податків.

З 1 січня поточного року окремі категорії фізичних осіб – підприємців, зокрема, другої і третьої груп, зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн на місяць, навіть якщо тимчасово не мають ніякого прибутку.

За повідомленням низки українських ЗМІ, у зв'язку з встановленням нового показника мінімальної зарплати, а також запровадженням нових податкових норм, які передбачають детінізацію господарської діяльності та виплату справедливих зарплат, в Україні почали масово закриватися підприємства, засновані фізособами. У різних містах кількість ліквідованих підприємств фізичних осіб становить від кількох сотень до кількох тисяч на день.