Ветеринари зафіксували черговий випадок АЧС в Кіровоградській області

16:01, 11 січня 2017

Кропивницький. 11 січня. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Кіровоградській області.

Як повідомив УНІАН головний державний інспектор ветеринарної медицини Новоукраїнського району Наталія Маковійчук, зафіксовано спалах АЧС на свинофермі ТОВ «Чапаєва», яке знаходиться на території Рівнянської сільської ради. Діагноз АЧС підтверджено лабораторними дослідженнями 8 січня.

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоукраїнській районній державній адміністрації встановлено межі епізоотичного осередку – свиноферма ТОВ «Чапаєва» та зони захисту та зона нагляду до яких ввійшли території сіл Рівне та Іванці.

Державною ветеринарною службою району організовано чотири ветеринарно-поліцейські блокпости на виїзді з обмеженої зони. Також проводиться подвірний огляд тварин з відповідними рекомендаціями та проведенням в них протиепізоотичних заходів.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней (АЧС) у 2017 році можуть становити більш як 1,5 млрд грн. При цьому кількість спалахів АЧС може збільшитися в 1,5 рази - до 117 випадків.

За даними з відкритих джерел, в 2016 році в Україні було зареєстровано 89 спалахів АЧС, в тому числі в Кіровоградській області 5 випадків.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.