Більшість фізосіб-підприємців, які закривають бізнес через нові правила сплати ЄСВ, не вели госпдіяльність і не платили податки – Рева

14:50, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Більшість фізосіб-підприємців, які зараз закривають бізнес у тому числі через підвищення рівня мінімальної зарплати та посилення платіжної дисципліни в частині сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), не вели господарську діяльність і не платили жодних податків.

Про це в ході засідання уряду сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

На його думку, звинувачення на адресу уряду, рішення якого нібито призвели до масової ліквідації підприємств, заснованих фізичними особами-підприємцями (ФОП), несправедливі.

«Сплачуючи єдиний соцвнесок, працівник робить внесок у своє майбутнє. Ми проаналізували ситуацію (із закриттям бізнесу – УНІАН). Знімаються з реєстрації особи, які не вели підприємницьку діяльність, не сплачували податки та не сплачували ЄСВ», – сказав міністр.

Він визнав, що кількість ФОП дійсно зменшується, що позначається на загальних статистичних показниках розвитку підприємницької діяльності. «Але виникає питання: що нам потрібно? Позитивна статистика або люди, які працюють і платять податки? А між тим, ті люди, які не вели діяльність, не платили податки, мали право на державну допомогу», – підкреслив Рева.

Він також додав, що для працюючих підприємців, особливо учасників першої групи спрощеної системи оподаткування, ситуація з виплатою ЄСВ не є складною, оскільки їх платіж із єдиного соцвнеску встановлено в розмірі 50% від мінімальної заробітної плати.

Як повідомляв УНІАН, із 1 січня цього року в Україні набула чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Додатковий обсяг видатків на забезпечення підвищення мінімальної зарплати в бюджетній сфері, за оцінками уряду, становитиме 28 млрд грн.

Крім того, з початку року набули чинності законодавчі норми, якими серед іншого передбачається введення штрафу за виплату зарплат «у конверті» у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Раніше низка ЗМІ повідомили, що у зв'язку зі встановленням нового показника мінімальної зарплати, а також запровадження нових податкових норм, які передбачають детінізацію господарської діяльності та виплату справедливих зарплат, в Україні почали масово закриватися підприємства, засновані фізичними особами. У різних містах кількість ліквідованих ФОП становить від кількох сотень до кількох тисяч на день.