У мерії Києва два дні презентуватимуть громадські проекти, що претендують на фінансування з бюджету міста

13:54, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Сьогодні в будівлі Київської міської державної адміністрації відкрився дводенний ярмарок громадських проектів, що претендують на фінансування з бюджету міста.

Як передає кореспондент УНІАН, ініціатори заходу очікують, що на ярмарку буде представлено не менше 80% проектів, які допущені до головного етапу відбору, тобто мають реальний шанс стати проектами-переможцями.

«Сьогодні ми запросили авторів проектів і наразі знаємо про те, що відгукнулося 247 авторів проектів. Всього до голосування допущено більше 300 проектів. Я сподіваюся, що більше 80% проектів, які взагалі допущені до голосування, будуть сьогодні і завтра представлені тут», - сказав один із організаторів проекту «Бюджет участі», що реалізуватиметься в столиці, гендиректор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень В’ячеслав Зубенко.

Він зазначив, що серед організаторів Київська міська держадміністрація та Київрада. Спільно було напрацьовано проект положення про Бюджет участі, електронну систему представлення проектів та голосування.

Наразі, нагадав він, продовжено до 29 січня процес голосування, після чого будуть визначатися переможці.

«Ми коли очікували проекти, то думали, що найбільше буде проектів, направлених на капітальне будівництво, житлово-комунальну галузь. Але несподівано найбільше проектів було подано в галузі спорту, охорони здоров’я, туризму. Виявилося, що це найбільше цікавить на сьогодні людей», - прокоментував він ініціативи.

За інформацією керуючого справами секретаріату Київради Ігоря Хацевича, розміри фінансування кожного поданого проекту дуже різняться. Він нагадав, що у бюджеті міста передбачено загальний фонд Бюджету участі в розмірі 50 млн грн. «Один проект не може бути більш як на 1 млн грн. Тобто, може перемогти 50 проектів по 1 млн грн, або 100 проектів по півмільйона», - зауважив Хацевич.

Він повідомив, що всі презентації авторів проектів, які візьмуть участь в ярмарку, будуть транслюватися в Інтернеті, і кожен охочий в будь-який час зможе їх переглянути на Youtube, щоб мати уявлення щодо тої чи іншої ідеї.

«В середньому по тій статистиці, яка була на 9 січня, проходить 65 проектів, які вкладаються в суму 50 млн грн. Але я думаю, що ця статистика зміниться кардинально, бо були свята, люди не так активно брали участь в голосуванні», - зазначив Хацевич.

Заступник директора Департаменту фінансів КМДА Олександр Корінь повідомив, що загалом було подано від громадян 496 проектів на загальну суму 329 млн грн. Водночас був допущений до голосування 321 проект, з яких і проводитиметься відбір. Реалізація цього 321 проекту передбачає фінансування на суму більш ніж 200 млн грн.

Також організатори припускають, що презентація проектів, яка розпочалась сьогодні, продовжиться не завтра, як планувалось спочатку, а у суботу, 21 січня. Вони пояснюють, що багато авторів проектів висловили побажання продовжити ярмарок у вихідний день, оскільки вони зайняті на основній роботі і не можуть в робочий день прийти на захід.

Як повідомляв УНІАН, голосування за найкращі пропозиції киян розпочалось 27 грудня 2016 року і триватиме до 29 січня 2017 року.

До розгляду приймалися проекти киян за напрямами: безпека та громадський порядок, дорожньо-транспортна інфраструктура, енергозбереження, комунальне господарство, культура та туризм, навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, спорт, телекомунікації.

Реєструвати проекти можна було на сайті "Громадський проект Київ: Бюджет міських ініціатив".

Згідно з раніше затвердженим планом КМДА, кращі ініціативи від киян передбачалось оголосити 27–28 грудня 2016 року, але КМДА поінформувала про відтермінування цієї дати у зв’язку зі значною кількістю поданих громадських проектів розвитку міста та з метою їх якісного опрацювання.