Генконсул України у Мюнхені: Дипломати пояснюють незадоволеним у ЄС санкціями проти Росії, що це єдиний засіб стримати її агресію

13:20, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. У німецькій землі Баварія висловлюють незадоволення обмежувальними заходами між Європейським Союзом та Російською Федерацією, але українські дипломати пояснюють, що санкції - це єдиний засіб для стримування агресії Росії в Україні.

Про сказав генеральний консул України у Мюнхені Вадим Костюк це під час скайп-включення в Українському кризовому медіа-центрі.

"Стосовно того, наскільки постраждала баварська економіка від санкцій, я думаю, навіть не стільки від санкцій, а скільки від ембарго, яке було введено з боку Російської Федерації, тому що Баварія це не тільки сільськогосподарська федеральна земля, але досить індустріально розвинена... Те, що ми чуємо, звичайно, баварцям би хотілося, щоб санкції їх ніяк не торкнулись, але санкції торкаються не тільки Баварії, не тільки Німеччини, а й інших країн", - сказав Костюк.

Він сказав про те, що у Баварії сильно розвинене автомобілебудування.

"Санкції, на жаль, єдиний засіб, який може якось стримувати чи впливати на позицію Російської Федерації, і це ми намагаємось якраз доводити політикам баварським, представникам міністерств і відомств", - наголосив генконсул України у Мюнхені.

За його словами, більшість із них з розумінням ставляться, але треба сказати, що "є певний тиск з боку баварських підприємств, які дійсно страждають (від санкцій), на уряд баварської землі". Костюк стверджує, що представники влади у Баварії не можуть на це не реагувати.

"Проте читаючи фактичні дані стосовно економічного розвитку Німеччини та Баварії, я помічаю, що, якщо дозволите сказати: дай Бог нам так "страждати" від санкцій, як страждає баварська економіка, тобто вона постійно зростає, збільшуються обсяги експорту, вони шукають нові ринки", - заявив генконсул.