Кабмін розраховує розпочати осучаснення пенсій у першій половині 2017 року в разі залучення 40-50 млрд грн від підвищення мінімальної зарплати – Розенко (доповнена)

13:15, 11 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 11 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України розраховує розпочати осучаснення пенсій у першій половині 2017 року, для чого буде потрібно 40-50 млрд грн додаткового фінансового ресурсу, який можна буде залучити за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з 1 січня.

Про це повідомив журналістам віце-прем'єр-міністр Павло Розенко після засідання уряду в середу.

«Ми хочемо розпочати (осучаснення пенсій – УНІАН) раніше. Нам потрібен місяць-два, щоб зрозуміти, чи залучимо ми додатковий ресурс», – сказав міністр, відповідаючи на запитання про те, чи планує уряд осучаснювати пенсії у другій половині 2017 року.

За словами Розенка, всі механізми якісної зміни пенсійної системи України вже розроблено і подальша їх імплементація залежить тільки від залучення коштів.

«Щоб провести осучаснення пенсій, нам необхідно додатковий ресурс у 40-50 млрд грн. Всі механізми, схеми осучаснення пенсій є, є чітке розуміння, є законодавчі акти, все готово. Немає лише одного – додаткового ресурсу Пенсійного фонду. Ми сподіваємося, що отримаємо додатковий ефект від підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн», – наголосив Розенко.

Як повідомляв УНІАН, у листопаді минулого року віце-прем'єр заявив, що осучаснення пенсій громадян України, заплановане урядом на 2017 рік, може торкнутися 5 млн пенсіонерів.