Кабмін розраховує розпочати осучаснення пенсій у першій половині 2017 року в разі залучення 40-50 млрд грн від підвищення мінімальної зарплати - Розенко

12:52, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Кабінет міністрів України розраховує розпочати осучаснення пенсій у першій половині 2017 року, для чого буде потрібно 40-50 млрд грн додаткового фінансового ресурсу, який можна буде залучити за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн із 1 січня.

Про це повідомив журналістам віце-прем'єр-міністр Павло Розенко після засідання уряду в середу.

«Ми хочемо почати (осучаснення пенсій - УНІАН) раніше. Нам потрібен місяць-два, щоб зрозуміти, чи залучимо ми додатковий ресурс», - сказав міністр, відповідаючи на запитання про те, чи планує уряд осучаснювати пенсії в другій половині 2017 року.

За словами Розенка, всі механізми якісної зміни пенсійної системи України вже розроблено, й подальша їх імплементація залежить виключно від залучення коштів.

«Щоб провести осучаснення пенсій, нам необхідний додатковий ресурс у 40-50 млрд грн. Усі механізми, схеми осучаснення пенсій є, є чітке розуміння, є законодавчі акти, все готово. Немає лише одного - додаткового ресурсу Пенсійного фонду. Ми сподіваємося, що отримаємо додатковий ефект від підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн», - підкреслив Розенко.