Гройсман звернеться до НАБУ щодо перевірки правомірності ухвалення судом рішення про повернення конфіскованих митниками 1 млн дол.

12:40, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Апеляційний суд Києва зобов'язав митницю повернути громадянці Італії 1 млн дол. готівкою, і він звернеться до Національного антикорупційного бюро з приводу перевірки правомірності ухвалення цього рішення.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив, завершуючи засідання уряду.

"Першу інстанцію суду митниця виграла, бо людина мільйон доларів готівкою вивозила за кордон і була затримана. Рішенням Апеляційного суду митницю зобов'язано повернути вилучені гроші, а громадянку Італії визнати не винною", - сказав він.

За словами глави уряду, під час розгляду цієї справи представнику митниці навіть не надали слова в суді.

"Суддя одноосібно зачитав рішення суду і закрив засідання... Це Апеляційний суд міста Києва і суддя Мельник В.В. У мене була інформація про те, що митникам пропонували хабар в розмірі 200 тис. дол. за повернення цих грошей. Митники не пішли на те, щоб це зробити. У мене була така інформація. 25 млн грн мали бути вилучені на користь держави, натомість одним рішенням суду віддали", - зазначив Гройсман.

Глава уряду повідомив, що сьогодні звернеться до всіх компетентних органів з вимогою провести перевірку цього рішення, а також звернеться до НАБУ.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2016 року у міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) митники вилучили у громадянки Італії незадекларовані 230 тис. євро та понад 783 тис. доларів США, що за курсом Нацбанку становило понад 26,5 млн грн.

Готівку було виявлено за допомогою рентген-обладнання.

При цьому зазначається, що в ході усного опитування жінка заявила про відсутність валюти та наголошувала, що має дипломатичний імунітет.

Вже після виявлення готівки пасажирка заявила, що не знає, звідки ці кошти у неї з’явилися.