У Болгарії на частини Дунаю заборонено судноплавство через морози і обміління річки – Українське Дунайське пароплавство

12:19, 11 січня 2017

Одеса. 11 січня. УНІАН. У Болгарії на частини Дунаю заборонено судноплавство через низькі температури повітря і води, а також через обміління річки.

Про це УНІАН повідомив представник національного перевізника вантажів та пасажирів у Дунайському басейні Українського Дунайського пароплавства (УДП, м. Ізмаїл, Одеська обл.), чиї судна працюють, зокрема, на болгарській частині Дунаю.

«10 січня з 12.00 заборонено плавання на болгарській ділянці річки Дунай від 374 км до 645 км до поліпшення умов судноплавства усім судам за винятком криголамів, пошуково-рятувальних суден і суден компетентних органів. Судноводіям наказано якнайшвидше поставити свої судна на стоянки, використовуючи природні укриття або ділянки з меншим льодоходом», - повідомили в УДП. Зазначається, що можливе використання укриття на підходах до морського порту Русє (Болгарія).

В УДП додали, що Морська адміністрація Болгарії звернула увагу судноводіїв і судновласників на необхідність посилення уваги до безпечних умов судноплавства.

Складна ситуація, як пояснили в УДП, склалася унаслідок низьких температур повітря і води в річці Дунай, критично низьких рівнів води, сталого льодоутворення та льодоходу місцями до 90%, а також неможливості гарантувати точне позиціонування плавзнаків.

«Судновласникам і судноводіям, як і портовим операторам, які прийняли на обслуговування несамохідні судна, залишені на відкритих якірних стоянках, слід подбати про їх надійне закріплення за ґрунт і нагляд за ними», - розповіли в пароплавстві.

Як повідомляв УНІАН, капітани Ренійського, Ізмаїльського та Усть-Дунайського морських торговельних портів з опівночі 10 січня оголосили про початок льодової кампанії у зв'язку з погіршенням метеоумов та значним похолоданням.

Національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні - Українське Дунайське пароплавство з 1 січня заявило про закриття навігації по українській частині річки Дунай у зв'язку з її обмілінням.