Кабмін створить комунікаційні можливості для отримання повідомлень від працівників щодо виплат їм зарплат – Гройсман

12:02, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що найближчим часом будуть створені комунікаційні можливості для отримання від працівників повідомлень щодо виплат їм зарплат.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив, відкриваючи засідання уряду.

Гройсман повідомив, що за його дорученням для контролю ситуації з виплатами заробітних плат створені робочі групи на місцях.

"Я дав доручення профільному віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку, і він вже предметно цим питанням займається. Створені групи, які будуть чітко моніторити ситуацію, як людям нараховується заробітна плата, як вона сплачується. Найближчим часом ми зробимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де, на якому підприємстві не виплачується зарплата, не дай Бог, або занижується або приховується. І ми будемо дуже чітко реагувати... Щотижнево я прошу мене інформувати", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, із 1 січня цього року в Україні набула чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн. Додатковий обсяг видатків на забезпечення підвищення мінімальної зарплати, за оцінками уряду, становитиме 28 млрд грн. Крім того, з початку року набули чинності законодавчі норми, якими. серед іншого, передбачено введення штрафу за виплату зарплат «у конвертах» у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Наприкінці грудня минулого року Гройсман пригрозив представникам бізнесу штрафами у сотні тисяч гривень за ухилення від виконання вимог законодавства щодо підвищення мінімальної зарплати.