«Укрпошта» призупинила прийом комунальних платежів у Києві через нерентабельність послуг (доповнена)

11:37, 11 січня 2017

Новина доповнена після другого абзацу.

Київ. 11 січня. УНІАН. Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» тимчасово припинило прийом комунальних платежів на рахунки київського комунального підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр" (ГІОЦ) у зв'язку з нерентабельністю послуг, повідомила прес-служба «Укрпошти».

«Укрпошта» тимчасово призупиняє прийом комунальних платежів на рахунки київського комунального підприємства "Головний інформаційно-обчислювальний центр". Цей крок зумовлений нерентабельністю співпраці УДППЗ «Укрпошта» з ГІОЦ, про що свідчить аналіз економічної ефективності надання послуг, зокрема, послуги з прийому платежів за договором з ГІОЦ, проведений «Укрпоштою» у другій половині 2016 року», - йдеться в повідомленні.

Прес-служба "Укрпошти" пояснила, що винагорода від прийнятих від населення платежів, які отримує за свої послуги київська міська дирекція «Укрпошти», не забезпечує покриття витрат дирекції на надання таких послуг і є збитковою для компанії.

«З урахуванням цього факту і законодавчо встановленою забороною для держпідприємства надавати збиткові послуги (за винятком універсальних поштових послуг), у грудні «Укрпошта» звернулася до ГІОЦ з пропозицією підняти тариф на послуги «Укрпошти» з прийому платежів», - зазначають у прес-службі держпідприємства.

Згідно з повідомленням, оскільки ГІОЦ відмовило у зміні тарифу, «Укрпошта» прийняла рішення не продовжувати строк дії договору, який завершився 31 грудня 2016 року, між двома підприємствами на невигідних для себе умовах.

«Укрпошта» приносить вибачення своїм клієнтам, які проживають у місті Києві і оплачують комунальні платежі на рахунок ГІОЦ через «Укрпошту», за доставлені незручності та сподівається на якнайшвидше відновлення співпраці з КП ГІОЦ на взаємовигідних умовах», - йдеться в повідомленні держпідприємства.

Водночас прес-служба держпідприємства наголосила, що до моменту відновлення співпраці жителі Києва можуть оплачувати рахунки за повідомленнями ГІОЦ через відділення комерційних банків та різні сервіси електронних платежів.

Як повідомляв УНІАН, українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» планує у 2017 році збільшити дохід на 20% порівняно з минулим роком, до 5,28 млрд грн.

Раніше генеральний директор підприємства Ігор Смілянський повідомив, що корпоратизація держпідприємства буде завершена в першому кварталі 2017 року.

«Укрпошта» в третьому кварталі 2016 року отримала 11,8 млн грн чистого збитку проти 14 млн грн чистого прибутку за аналогічний період 2015 року. Водночас підприємство збільшило дохід за всіма показниками операційної діяльності на 7,7% - до 1,09 млрд грн.

«Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через 12 тис. відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тис. співробітників.

«Укрпошта» щорічно здійснює обробку та доставку споживачам понад 240 млн поштових відправлень, 16 млн посилок і відправлень з оголошеною цінністю, 15 млн переказів, а також доставляє понад 83 млн пенсій.