Міністром закордонних справ Канади стала українка за походженням Христя Фріланд

10:19, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Міністром закордонних справ Канади стала українка за походженням Христя Фріланд.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Фріланд повинна буде зберегти відносини зі США, включаючи торговельні зв'язки.

Президент України Петро Порошенко з цього приводу написав у Facebook: «Христя Фріланд – міністр закордонних справ у складі нового уряду Трюдо. Пишаємося і підтримуємо!».

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Facebook привітав Фріланд з призначенням та запросив її відвідати Україну в статусі міністра закордонних справ. "Уявляю собі перші переговори міністрів закордонних справ двох держав, які ведуться українською мовою!", - наголосив Клімкін.

Фріланд - донька адвокатів Дональда Фріланда та українки за походженням Галини Хом'як. Була журналістом та починала кар'єру в Україні як стрингер Financial Times, The Washington Post і The Economist. Згодом вона зайняла посаду керівничого директора Financial Times у США. У березні 2010 року Фріланд перейшла на посаду редактора в Thomson Reuters, а в квітні 2011 року стала редактором Thomson Reuters Digital. У 2013 році вона залишила журналістику, щоб балотуватися на довиборах у парламент Канади від Ліберальної партії. У листопаді 2015 року стала міністром міжнародної торгівлі Канади.