Обама: Відстоювання американських цінностей не дозволить Росії та Китаю зрівнятися із впливом США

09:08, 11 січня 2017

Київ. 11 січня. УНІАН. Чинний президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама переконаний, що незмінне відстоювання американських цінностей не дозволить Росії та Китаю зрівнятися із впливом США у світі.

Про це він сказав під час прощального звернення до американського народу у Чикаго (штат Іллінойс).

Він закликав американців бути пильними перед зовнішньою агресією, але не боятися. На його переконання, Сполучені Штати мають оберігати власні цінності від послаблення, бо вони роблять Америку тією могутньою країною, якою вона є. Також Обама заявив, що США не можуть відмовитися від просування демократії, прав людини, прав жінок та прав ЛГБТ-спільноти у світі.

На думку Обами, якщо рівень свободи та поваги до верховенства права у світі звужуватиметься, ймовірність війн між країнами збільшуватиметься, і американська свобода у підсумку опиниться під загрозою.

"Бойовики "Ісламської держави" намагатимуться вбивати невинних людей. Але вони не зможуть завдати поразки Америці, якщо ми не зрадимо нашій Конституції та нашим принципам у боротьбі. Такі суперники, як Росія або Китай, не зможуть зрівнятися з нашим впливом у світі, якщо ми не відмовимось від того, що ми відстоюємо, і не перетворимося на ще одну велику країну, яка грубо поводиться зі своїми сусідами", - заявив Обама.