В Одесі відновили зруйнований вандалами 3-метровий різдвяний дідух

21:53, 10 січня 2017

Одеса. 10 січня. УНІАН. В Одесі сьогодні відновили зруйнований вандалами 3-метровий дідух – українську різдвяну прикрасу з соломи.

Як повідомили УНІАН в Одеській обласній державній адміністрації, символ відновили в Одеському художньому училищі імені Грекова.

«Після відновлення символ принесли в обласну філармонію, де навколо нього водили святковий хоровод. Наразі його знову встановлено у Міському саду», - зазначили в ОДА.

Як повідомляв УНІАН, в центрі Одеси невідомі зруйнували дідуха – українську різдвяну прикрасу з соломи, яку цього року в місті встановлено вперше. Його поставили у ротонді Міського саду, біля вулиці Дерибасівської, спеціально до Різдва. Виготовили символ викладачі та студенти Одеського художнього училища імені Грекова.

Вранці 9 січня з'ясувалося, що невідомі зруйнували дідух, висота якого досягала 3 м, а на місці зловмисники забули ножиці.

Довідка УНІАН. Дідух – українська різдвяна прикраса, символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертя предків, оберіг роду. Дідух є одним з найдавніших культів української різдвяної обрядовості. Згідно з традицією, господар заносив дідуха в будинок 6 січня разом з першою Різдвяною зіркою.