У Сумах вибухи газу засвідчили про нестачу в місті матеріального резерву для ліквідації надзвичайних ситуацій – ОДА

21:35, 10 січня 2017

Суми. 10 січня. УНІАН. У Сумах вибухи газу в багатоквартирних житлових будинках засвідчили про нестачу в обласному центрі матеріального резерву для ліквідації надзвичайних ситуацій.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Сумської облдержадміністрації, про це сьогодні, 10 січня, під час апаратної наради заявив керівник апарату ОДА Дмитро Живицький.

«Протягом трьох годин після аварії в будинку на проспекті Лушпи, 52 не могли нічим закрити розбиті вікна, господарі квартир самотужки прибирали скло. Коли на місці події з’явилися комунальники, їх не можна було навіть ідентифікувати, адже вони працювали без спецодягу. Якщо в Сумах це вже не перший аварійний випадок, то необхідно підсилити контроль за перевіркою запірної арматури у всіх житлових будинках, налагодити роботу житлово-комунальних підприємств та не забути й про матеріальні резерви», – наголосив посадовець.

Акцентував на необхідності створення в Сумах матеріального резерву і директор департаменту цивільного захисту населення ОДА Олександр Милаш.

«Ми неодноразово наполягали на створенні такого резерву. Вибухи у двох будинках показали, що такі резерви у містах і районах області вкрай необхідні. Шифер, скло, інші матеріали завжди мають бути на складах. У Сумах номенклатура резервів затверджена міським головою, але кошти на ці потреби не виділялися. Крім того, всі ЖЕКи та комунальні служби повинні мати свій резерв – об’єктовий, а місту Суми варто сформувати місцевий матеріальний резерв», – заявив Милаш.

За його інформацією, наразі обласний матеріальний резерв зібрано на суму до 3,5 млн гривень і знаходиться на складах.

Як повідомляв УНІАН, у Сумах 3 січня стався вибух у багатоповерхівці по вулиці Металургів, 24, в результаті якого загинула жінка, а 10 осіб отримали ушкодження. У причетності до нього правоохоронці звинувачують мешканця однієї з квартир, який, посварившись з дружиною, навмисне спричинив витікання газу, після чого запалив цигарку.

Також у Сумах 9 січня у будинку по проспекту Лушпи, 52 стався вибух побутового газу в одній із квартир на першому поверсі. За результатами попереднього огляду квартири встановлено, що від газової плити було від’єднано трубку, при цьому кран подачі газу був відкручений. З опіками 2-3 ступенів та в стані шоку 26-річного господаря квартири було госпіталізовано. За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.