В СБУ назвали опубліковані Савченко списки заручників некоректними - ЗМІ

20:51, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. В СБУ заявляють, що списки, оприлюднені депутатом Надією Савченко, є некоректними, а СБУ провела нараду у зв'язку з цими списками.

Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт, пише "Українська правда".

На нараді було проведено перевірку цих списків і зіставлення їх з офіційними даними, йшлося також про те, як зменшити негативні наслідки публікації списків для процесу звільнення.

Тандіт сказав, що списки є некоректними. "У цьому списку є безвісти зниклі хлопці. Навіть загиблі. Крім того, є ті, кого вже звільнено", - сказав він.

"Як публікація цих списків допоможе звільненню заручників?! Ефективні переговори завжди проводилися без публічності", - зазначив Тандіт.

Він стверджує, що опублікована інформація може загрожувати життю заручників. По-друге, рідні полонених можуть стати жертвами шахраїв, які можуть обіцяти інформацію або допомогу у звільненні.

Тандіт зазначив, що законодавство забороняє публікацію такої інформації. Він послався на закон про захист персональних даних і закон про боротьбу з тероризмом.

Він також нагадав, що спілкувався з Надією Савченко напередодні і намагався її переконати не публікувати списки.

Джерело: http://www.pravda.com.ua/rus/news/2017/01/10/7132058/

Як повідомляв УНІАН, 10 січня Савченко на своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднила списки заручників, утримуваних на непідконтрольних владі України територіях Донбасу, українських політв'язнів, утримуваних у російських тюрмах і в окупованому Криму, а також список осіб, яких керівництво "ДНР/ЛНР" хоче отримати від української сторони. У списках зазначено 524 людини.

Раніше СБУ застерегла Савченко від такого вчинку.