МЗС Латвії: Агресія Росії проти України - грубе порушення міжнародного права і виклик принципам ООН

20:39, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс заявив про те, що агресія Росії проти України є грубим порушенням міжнародного права і серйозним викликом принципам ООН.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив під час дебатів у Раді безпеки ООН щодо запобігання конфліктам і підтримки миру.

«У випадку з Україною Рада безпеки ООН) не змогла запобігти і припинити агресію, яка призвела до вчинення подальших злочинів. Дії Росії в Україні – це грубе порушення міжнародного права і серйозний виклик принципам ООН», - заявив він.

«Ми повинні повернутися до правопорядку, що ґрунтується на правилах у Європі. Мирне врегулювання конфлікту в Україні на основі поваги до незалежності та територіальної цілісності України має бути пріоритетом», - додав Рінкевічс.

«Для підтримки міжнародного миру і для того, щоб ООН була тією організацією, якій люди довіряють, важливо, щоб Рада безпеки, її члени вийшли за рамки своїх внутрішніх національних інтересів заради вирішення глобальних проблем», - зазначив глава МЗС Латвії.