Надія Савченко оприлюднила списки полонених та зниклих безвісти на Донбасі (уточнена і доповнена)

19:35, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Народний депутат України Надія Савченко оприлюднила списки українців, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти на Донбасі.

Відповідні списки політик опублікувала на своїй сторінці у Facebook. Також вона оприлюднила списки українців, які ув‘язнені в російських в‘язницях; списки російських військових та росіян, які потрапили до українських в‘язниць за злочини проти України в період 2014-2016 років, а також списки осіб, яких вимагають видати представники «ДНР» та «ЛНР».

Савченко зауважила, що в оприлюднених списках є дві категорії обміну. «Перша категорія - це наші військовополонені, що перебувають на окупованій Росією території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини. Ще Україною розшукується 494 безвісти зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих Росією територій Донецької й Луганської областей України», - зазначила вона.

У списку на видачу за запитом "ДНР" - 524 особи, а у списку "ЛНР" – 377 осіб. Частину людей з цих списків, за словами Савченко, українська сторона підтверджує, приблизно 256 осіб.

«При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків - це 42 на 256», - написала вона.

До другої категорії, за словами Савченко, належать українські політв'язні, що утримуються у російських в'язницях та в окупованому Криму. «Їх на даний час 44 людини. В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини, скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх на даний час 102 особи. Маємо перший етап обміну по другій категорії "всіх на всіх" - це 44 на 102», - зазначила депутат.

Далі, зауважила вона, починається робота над другим етапом - пошуком людей з непідтверджених списків.

Савченко наголосила, що опублікувала списки для того, щоб цих осіб можна було знайти. Вона також зауважила, що обмін за формулою "всіх на всіх" повинен відбуватися у три етапи. «Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених. Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в'язницях і підвалах, одною й іншою стороною, всі полонені, що залишилися живі. Етап третій: всіх, кого знайти не вдалося, визнаються мертвими або безвісти зниклими», - написала вона.

Після цього, за словами Савченко, починається робота з розшуку захоронень, ексгумації, ідентифікації і перепоховання загиблих.

«В цих списках, що ми зібрали за дев'ять місяців після мого повернення, вже можуть бути неточності. Когось могли обміняти так, що й ніхто не знав, про когось можуть бути неточні чи неповні дані...Тому звертаюся до всіх людей, кому не байдуже чуже горе, давайте розшукаємо наших хлопців разом. Якщо у вас є якась інформація чи ви знайшли себе чи своїх рідних, знайомих в цих списках, і вам вже не потрібна чи, навпаки, потрібна допомога, то пишіть мені на фб», - зауважила вона.

Як повідомляв УНІАН, пізніше Савченко заявила журналістам про підготовку ще одного списку полонених, які мають підлягати обміну. «Є ще список, який я не доопрацювала і не можу опублікувати, тому що не знаю,…- це список кого розшукують, але не зрозуміло, скільки тих людей може залишатися живими», - сказала політик.