Керрі заявляє, що попри бажання деяких країн ЄС позбутися санкцій щодо РФ, обмежувальні заходи вдалося зберегти чинними

17:50, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Секретар Держдепартаменту США Джон Керрі заявляє, що, попри бажання деяких країн Європейського Союзу позбутися санкцій, запроваджених через анексію Росією Криму та війну на Донбасі, обмежувальні заходи вдалося зберегти чинними.

Про це Керрі сказав під час дискусії про роль Америки у світі в Інституті Миру США (USIP).

Він зауважив, що коли Росія у 2008 році увійшла на територію Грузії, зайнявши Абхазію та Південну Осетію, у відповідь на ці дії з боку попередньої адміністрації Джорджа Буша-молодшого нічого не було зроблено, не було запроваджено санкцій.

При цьому, говорячи про перебування при владі адміністрації чинного президента США Барака Обами, коли Росія у 2014 році зайшла на територію України, Сполучені Штати "стимулювали Європу та ввели санкції".

"Санкції завдали великої шкоди Росії і дали чітко зрозуміти, що доведеться заплатити ціну за ці всі дії", - підкреслив Керрі.

Він також сказав, що, не зважаючи на бажання багатьох людей у Європі, які "хотіли позбутися санкцій, нам вдавалося постійно продовжувати і зберігати їх чинними, щоб спробувати виконати Мінську угоду".