Савченко переконана, що обміняти українських полонених у форматі “всіх на всіх” можна до кінця зими

17:12, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Народний депутат України Надія Савченко переконана, що обміняти українських полонених, які перебувають у полоні на окупованих територіях Донбасу, у форматі “всіх на всіх” можна до кінця зими.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила журналістам в Києві, коментуючи доцільність оприлюднення нею списків українських полонених та зниклих безвісти.

За словами Савченко, списки були напрацьовані її командою впродовж дев’яти місяців після її звільнення. «Вони не були взяті у якоїсь офіційної української сторони. Це була робота — я знаходила деяких людей і надавала потрібну інформацію всім відповідним структурам України”, - зауважила депутат.

Вона нагадала, що, коли Сербія воювала з Хорватією, було знайдено так зване “вікно”, щоб обміняти полонених “всіх на всіх”. “Це можна реально зробити до кінця війни”, - переконана Савченко.

Вона додала, що у своїх списках вона виділила кольорами прізвища осіб, які є громадянами Росії, які є російськими військовими, «які виконували завдання вбивати наших людей в Україні». За словами Савченко, ці люди є повноцінним матеріалом для обміну українських політв’язнів, які перебувають на території Росії та в окупованому Криму. Решта, додала вона, це ті, яких можна обміняти з полону у «ЛНР» та «ДНР».

Як повідомляв УНІАН, 10 січня Савченко в своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднила списки заручників, утримуваних на непідконтрольних владі України територіях Донбасу, українських політв'язнів, утримуваних у російських тюрмах і в окупованому Криму, а також список осіб, яких керівництво "ДНР/ЛНР" хоче отримати від української сторони.