Повна перевірка е-декларацій почнеться після реєстрації Мін’юстом порядку її здійснення - НАЗК

16:58, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Повна перевірка електронних декларацій розпочнеться після реєстрації Міністерством юстиції України порядку контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Радецький, передає Радіо Свобода.

«Повна перевірка, згідно із законом, яким визначено посадових осіб, які мають перевірятися, розпочнеться після того, як Міністерство юстиції зареєструє порядки (порядок здійснення моніторингу способу життя суб'єктів декларування та порядок контролю і повної перевірки декларації - УНІАН)», – сказав Радецький.

Він додав, що упродовж дня до проекту порядку внесуть раніше висловлені зауваження, і після голосування на засіданні НАЗК до кінця тижня цей порядок передадуть до Мін’юсту. Радецький висловив сподівання, що така реєстрація в Мін’юсті відбудеться якнайшвидше.

http://www.radiosvoboda.org/a/news/28223660.html

Як повідомлялося, наприкінці року НАЗК звинуватило Мін’юст у блокуванні перевірки е-декларацій. Міністерство юстиції це спростувало, заявивши, що Національне агентство з питань запобігання корупції не врахувало в новому варіанті порядку перевірки електронної декларації зауваження Мін’юсту.

Перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік завершився в ніч на 31 жовтня. Він стосувався суб’єктів декларування, які обіймають відповідальне та особливо відповідальне становище - президента, прем’єра, членів уряду, депутатів, суддів, правоохоронців.

З 1 січня 2017 року в Україні розпочався другий етап електронного декларування. Він триватиме до 1 квітня.

За цей період свої електронні декларації повинні подати всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них посадові особи та юридичні особи публічного права.