Радниця Трампа заявила про можливий перегляд санкцій Обами через втручання РФ у вибори в США - ЗМІ

16:17, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Радниця обраного президента Дональда Трампа Келліенн Конвей заявила про можливий перегляд санкцій чинного президента Барака Обами через втручання Російської Федерації у вибори в США.

Про це вона сказала в інтерв'ю USA Today.

Зокрема, у неї запитали, чи потрібне додаткове розслідування щодо повідомлень про російські хакерські атаки під час виборчої кампанії у 2016 році. Конвей повідомила, що обраний президент може переглянути деякі каральні дії чинного президента Барака Обами, які той увів у відповідь на кібератаки.

"Я прогнозую, що у президента Трампа буде бажання переконатися, що наші заходи будуть пропорційними тому, що сталося, і засновані на тому, що ми знаємо", - зазначила радниця.

Вона сказала, що ті кроки, які були здійснені Обамою, в тому числі оголошення персонами нон-грата 35 російських нібито шпигунів, були жорсткішими, аніж ті, які він розпорядився вчинити після повідомлень про хакерські атаки з боку Китаю та Північної Кореї. На думку Конвей, різниця у цих діях має політичну складову.

Також Конвей висміяла пропозицію представників Демократичної партії у Палаті представників та Сенаті створити двопартійну, незалежну комісію для розслідування звинувачень проти Росії.

Джерело: http://www.usatoday.com/story/news/politics/2017/01/09/conway-trump-russia-probe-congress-hacking-obama/96338952/

Як повідомляв УНІАН, Обама заявив про запровадження санкцій проти 9 розвідувальних установ та осіб із РФ та оголосив персонами нон-грата 35 російських дипломатів через кібератаки на американські установи.

Американський президент наголосив, що Державний департамент закриває дві російські установи в Мериленді та Нью-Йорку, які використовувалися російськими службовцями для збору розвідувальної інформації. Також Обама назвав 35 дипломатів працівниками російської розвідки в США.

Санкції запроваджені проти Федеральної служби безпеки РФ, Головного управління (Головного розвідувального управління) Генерального штабу збройних сил РФ, некомерційної організації «Професійне об’єднання конструкторів систем інформатики» (Москва), ТОВ «Спеціальний технологічний центр» (Санкт-Петербург), ТОВ «Цифрова зброя й захист» (колишня назва Esage Lab).

Також обмежувальні заходи запроваджено щодо начальника Головного управління Генштабу Збройних сил РФ – заступника начальника Генштабу Ігоря Коробова та двох його перших заступників Володимира Алєксєєва та Ігоря Костюкова, а також заступника Сергія Гізунова.

Крім того, до списку внесені хакери Євген Богачов (мешкає в Анапі) та Олексій Бєлан (мешкає в Краснодарі).