Поліція Львівщини відкрила провадження за фактом руйнування пам'ятника загиблим у 1944 році полякам

16:12, 10 січня 2017

Львів. 10 січня. УНІАН. Поліція Львівщини сьогодні відкрила кримінальне провадження за фактом пошкодження пам'ятника загиблим у 1944 році полякам - жителям села Гута Пеняцька Бродівського району.

Як повідомив УНІАН начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Валерій Середа, на місці події на даний час працюють вибухотехніки та слідчо-оперативна група. Правоохоронці проводять першочергові оперативні заходи та з’ясовують коли саме і в який спосіб пошкоджено пам’ятник, а також причетних до цього осіб.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань). Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

Як повідомляв УНІАН, у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівщини в ніч на 10 січня невідомі зруйнували пам’ятник загиблим у 1944 році полякам, мешканцям цього повністю знищеного села.

За інформацією РДА, знищено більше половини стел з прізвищами загиблих, одну з колон розмалювали у синьо-жовтих кольорах, іншу – червоно-чорною фарбою та нацистською символікою. Очевидно, що плити розбивали кувалдами чи чимось подібним.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця назвав руйнування пам'ятника в селі Гута Пеняцька провокацією, мета якої - загострення польсько-українських відносин і засудив акт вандалізму.

Довідка УНІАН. У лютому 1944 року в Гуті Пеняцькій гітлерівські війська знищили всі 172 будинки і вбили всіх мешканців (за різними підрахунками до 1000 осіб). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів втекти. Пропагандистські джерела звинувачували у винищенні польського села Гута Пеняцька українську дивізію «Галичина». Однак, за твердженням дослідника Андрія Боляновського, в той час там не діяв жоден із куренів галицької дивізії.