Сенатський законопроект про запровадження санкцій проти Росії передбачає заборону визнання анексії Криму - ЗМІ

15:48, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Сенатський законопроект про запровадження санкцій проти Російської Федерації через втручання у президентські вибори в США передбачає заборону визнання анексії Криму Росією.

Як повідомляє американське видання Politico, найжорсткіші критики обраного президента Дональда Трампа в лавах Республіканської партії сенатори Джон Маккейн та Ліндсі Грем сьогодні представлять законопроект щодо запровадження санкцій проти Росії через її втручання у вибори президента США минулого року.

Головним автором документу виступає сенатор від Демократичної партії Бен Кардін, а також ще сім співавторів, включаючи сенаторів-республіканців Марко Рубіо, Бена Сасса та Роба Портмана.

Видання зазначає, що прийняття цього законопроекту може посилити напруження між «республіканськими яструбами» з Капітолійського пагорба та обраним президентом.

Мета законопроекту полягає у тому, щоб надіслати сигнал, що ключові сенатори від республіканців налаштовані покарати Росію за її агресивну поведінку, незважаючи на бажання Трампа покращити відносини з Кремлем та на применшення ним ролі Росії у виборчих перегонах у 2016 році.

Нові санкції передбачатимуть візові заборони на відвідування США та замороження активів за підрив кіберзбезпеки державної або приватної інфраструктури та демократичних інститутів. Ці обмежувальні заходи також заборонятимуть справи або оборудки з російськими відомствами з розвідувальних та оборонних секторів, що потенційно створить складнощі для банківських установ мати справи з російськими військовими та розвідувальними агенціями.

Також ці заходи систематизують санкції проти РФ, введені чинним президентом Бараком Обамою у відповідь на втручання Росії у вибори в США та на анексію Криму. Документ заборонятиме будь-які дії, які можуть бути спрямовані на визнання російського суверенітету над окупованим Кримом.

Разом з тим документом передбачається виділення 100 мільйонів доларів Державному департаменту США та іншим американським агенціям на боротьбу з російською пропагандою, включаючи підтримку програм у протидії "підробленим новинам".

На минулому тижні Маккейн сказав, що є оптимістичним щодо того, що цей законопроект знайде всебічну підтримку зі сторони його колег по Республіканській партії та у підсумку буде схвалений Сенатом.

Водночас видання зазначає, що, навіть якщо цей документ стане законом, у Конгреса дуже мало можливостей, щоб змусити адміністрацію Трампа впровадити нові санкції.

Джерело: http://www.politico.com/story/2017/01/john-mccain-lindsey-graham-no-russia-sanctions-bill-233395

Як повідомляв УНІАН, за даними ЗМІ, Трамп може "одним розчерком пера" скасувати запровадженні проти РФ санкції через анексію Криму і підтримку бойовиків на Донбасі. Обама запровадив чинні санкції через ситуацію в Україні у 2014 році за допомогою виконавчих указів, які Трамп може скасувати одним підписом.