«Українські кібервійська» з червня 2014 року заблокували на рахунках терористів 16 млн дол.

15:26, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Волонтерська IT-організація «Українські кібервійська» з кінця червня 2014 року, за два з половиною роки свого існування, заблокувала близько 16 млн дол. на 410 рахунках терористів без можливості їх подальшого відновлення. Про це повідомив засновник цієї організації Євген Докукін на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«За моїми підрахунками, на всіх цих рахунках було як мінімум 16 млн дол. (якщо всі гривні, рублі, євро та інші валюти конвертувати в долари). «Українські кібервійська» завдали значного удару по фінансуванню тероризму», - написав він.

У відповідь на запит УНІАН Докукін уточнив, що багато сепаратистів здійснювали спроби відновити свої рахунки і перевести гроші на інші рахунки, але це їм не вдалося.

«Про всі ці випадки мені відомо з публікацій, обнародуваних терористами в Інтернеті. У більшості випадків їм це не вдавалося, і вони відкривали нові або припиняли займатися своїми справами», - зазначив він.

За інформацією Докукіна, за два з половиною роки свого існування «Українські кібервійська» заблокували і закрили 170 сайтів сепаратистів, зламали безліч російських електронних адрес, серверів, а також сторінок у соціальних мережах. Також українські IT-волонтери захопили понад 250 тис. мережевих пристроїв у Донецькій і Луганській областях, у Криму і в Росії.

«Всього ми захопили понад 1 терабайта даних терористів «ДНР», «ЛНР» і Росії», - повідомив Докукін.

Як повідомляв УНІАН, за даними «Українських кібервійськ», у грудні 2016 року стався сплеск хакерських атак на сайти українських державних установ, міністерств та органів місцевих рад. Зокрема, з боку Росії були зафіксовані атаки на 7 сайтів, із інших країн - на 10.

30 грудня 2016 року президент України Петро Порошенко повідомив, що за листопад-грудень 2016 року було зафіксовано близько 6,5 тис. кібератак на об'єкти п'яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу.

Порошенко відзначив, що розслідування низки інцидентів вказує на причетність до них безпосередньо або опосередковано спецслужб Росії, яка розв'язала кібервійну проти української держави.

Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Олександр Власюк повідомив, що Мінфін і Держказначейство в результаті хакерської атаки втратили 3 терабайта інформації.

У зв'язку з атаками хакерів на сервери 16 грудня Міністерство інфраструктури заявило про запровадження особливого режиму контролю і захисту ІТ-систем державних підприємств.

21 грудня Верховна Рада передбачила у державному бюджеті на 2017 рік додатково 150 млн грн на розвиток, модернізацію і функціонування системи кібернетичного захисту.

Служба безпеки України у січні-листопаді 2016 року зафіксувала 247 кібератак на електронні інформаційні ресурси державних установ.

«Українські кібервійська» - волонтерська IT-організація, заснована в червні 2014 року, яка здійснює оборонні та наступальні операції в Інтернеті з метою боротьби з сепаратистами і терористами, а також для протидії інформаційним атакам Росії проти України.