Різке похолодання на початку січня не загрожує стану озимих - Гідрометцентр

14:23, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Різке похолодання в Україні на початку січня не створило загрози стану озимих культур і не призвело до їх вимерзання, повідомила УНІАН керівник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Із середини грудня рослини перебувають у стані зимового спокою – ростових процесів немає. Різке похолодання, але передбачуване. Це абсолютно типове для наших зим зниження температури... Тому прогноз позитивний», - сказала вона.

За словами Адаменко, у звітному періоді температура повітря не опускалася нижче за мінус 22 градуси на північному заході - для України таке зниження температури є нормальним і типовим. При цьому озимі, за даними експерта, захищені від вимерзання стійким сніговим покривом.

«Є критична температура грунту, за якої рослини можуть загинути. Жодна метеостанція таких знижень не зафіксувала – всі показники вищі за критичні. Все це завдяки сніговому покрову», - зазначила Адаменко.

Вона додала, що станом на сьогодні найменший сніговий покрив зафіксовано у Рівненській, Тернопільській і Хмельницькій областях – від 3 до 15 см. На решті території України, крім західних областей, товщина покриву на полях сягає 36 см.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 5 січня озимі зернові культури в Україні зійшли на 6,8 млн га, або 95% засіяних площ.

Згідно з повідомленням, у доброму та задовільному стані перебуває 83% сходів (5,7 млн га), у слабкому і прорідженому – 17% (1,1 млн га).

Сходи озимого ріпаку отримано на площі 833,1 тис. га (93% посівів), із них у доброму та задовільному стані перебуває 686,8 тис. га (83% посівів), у слабкому і прорідженому – 144,9 тис. га (17% посівів).

Не отримано сходів на 359,4 тис. га (5% посівів).

Як повідомляв УНІАН, за останні 11 років загибель посівів озимих зернових у середньому становила 5%, пшениці - 4%.

Згідно з даними Державної служби статистики, українські аграрії під урожай озимих культур і зеленого корму 2017 року засіяли 8,1 млн га, що на 3,8% більше, ніж минулого року.

За даними Мінагропроду, урожай зернових у 2016 році становив рекордний показник - 64,2 млн тонн.