Мінінфраструктури планує до 13 січня призначити латвійця Вецкаганса на посаду глави Адміністрації морпортів

14:11, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Міністерство інфраструктури України з метою нормалізації діяльності держпідприємства "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) планує змінити його керівництво, призначивши громадянина Латвії, фахівця в галузі портових послуг Райвіса Вецкаганса виконувачем обов'язків глави відомства.

Як повідомили в прес-службі міністерства з посиланням на його керівника Володимира Омеляна, відповідне рішення ухвалено в рамках початку комплексної реформи морської галузі, ключовим аспектом якої є реорганізація АМПУ.

У цілому реформа передбачає створення Морської адміністрації, яка візьме на себе всі завдання АМПУ. Міністерство проведе суттєву оптимізацію структури і персоналу підприємства, а також його корпоратизацію.

У прес-службі уточнили, що до моменту призначення Вецкаганса з метою встановлення нормального робочого діалогу між міністерством і АМПУ, а також припинення зловживань, що здійснюються на підприємстві, міністерство призначило виконувачем обов'язків голови АМПУ Сергія Гронського.

"Незважаючи на неодноразові спроби уряду і Міністерства інфраструктури України нормалізувати діяльність АМПУ, це держпідприємство залишається прикладом неефективності, корупції та зловживань. Виникає багато питань з приводу керованості АМПУ. Крім того, такого опору з боку керівництва підприємства на будь-які пропозиції міністерства щодо впорядкування його роботи не було, мабуть, ніде. Всі наші рішення блокуються або ігноруються. Тому ми змінюємо керівництво АМПУ, що стане першим кроком до масштабної реформи морської галузі ", - цитує прес-служба Омеляна.

У повідомленні з посиланням на міністра зазначається, що керівництво АМПУ виписало собі премії за грудень 2016 року в розмірі від 700 тис. до 1,5 млн грн на особу.

«І це лише офіційні премії. Можна лише уявити масштаби зловживань на державному підприємстві. Вже цього тижня буде призначено нового в. о. керівника АМПУ - Райвіса Вецкаганса", - підкреслив міністр інфраструктури.

За даними прес-служби, Вецкаганс - громадянин Латвії, має понад 16 років успішної діяльності в управлінні підприємствами сектору транспорту і логістики, пароплавства та фінансових послуг. Обіймав посади члена правління, віце-президента "Латвійського пароплавства", члена правління найбільшого портового терміналу з обробки насипних і генеральних вантажів у країнах Балтії Rigas Centralais Terminals, голови правління Riga Container Terminal.

Як повідомляв УНІАН, 10 січня в. о. голови АМПУ Юрій Наконечний надіслав листа міністру інфраструктури Володимиру Омеляну і державному секретарю міністерства Андрію Галущаку з проханням розглянути питання про приведення до вимог законодавства наказу міністерства від 6 січня про покладення функцій керівника держпідприємства на голову юридичної служби АМПУ Сергія Гронського або скасувати його, оскільки, на думку Наконечного, він підготовлений з порушенням законодавства.

Адміністрація морпортів - це унітарне підприємство, яке грунтується на праві господарського ведення, і налічує 13 філій у морських портах України, а також філію «Дельта-лоцман». В АМПУ працюють більш як 8 тисяч працівників.