У МЗС очікують на перше рішення міжнародного трибуналу щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права не раніше 2019 року

13:41, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. У Міністерстві закордонних справ України очікують на винесення першого рішення Міжнародним трибуналом з морського права щодо порушення Росією Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права не раніше 2019 року.

Про це заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила в інтерв'ю інтернет-виданню "Європейська правда".

"За негативним сценарієм, з найдовшими процедурами, це середина 2021 року. Найшвидший – не раніше 2019 року", - сказала Зеркаль, відповідаючи на питання щодо термінів винесення рішення трибуналом по Україні.

Також вона зауважила, що в Україні розраховують, що арбітраж почне працювати вже з середини 2017 року. "Ми закінчили всі необхідні досудові процедури. Те, що РФ погодилася на створення арбітражу і трибуналу; те, що вони брали участь у відборі арбітрів – все це дає нам надію на серйозніше ставлення до його рішення", - повідомила заступник голови МЗС.

Зеркаль зазначила, що предмет спору – це порушення прав України як прибережної держави. "Це стосується питання прав на природні копалини, на археологічну спадщину, на охорону морського середовища. Це і питання незаконного будівництва, і відсутність можливості проведення навігації – всі права, які дає Україні відповідна конвенція, прийнята в рамках ООН", - пояснила дипломат.

При цьому вона наголосила, що про приналежність кримського півострову не йдеться, і трибунал не розглядатиме це питання. Також, за її словами, не йдеться і про делімітацію кордонів.

Під час розгляду трибунал не відштовхуватиметься від того, що Крим, згідно з міжнародним правом, входить в межі України.

"Трибунал розглядатиме претензію України на неможливість користуватися своїми природними ресурсами, на неможливість захищати екологію Чорного моря, на неможливість проводити навігацію в рамках Керченської протоки, на порушення Росією правил щодо будівництва Керченського мосту та інших переходів, і у зв'язку з цим – порушення екобалансу в Чорному морі, на неконтрольований підйом археологічних цінностей біля Криму", - заявила Зеркаль.

Джерело: http://www.eurointegration.com.ua/interview/2017/01/10/7059882/

Як повідомляв УНІАН, 14 вересня 2016 року Україна ініціювала спір з РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права. В заяві МЗС наголошувалося, що офіційний Київ готовий довести в арбітражі, що Росія зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях та на континентальному шельфі у прилеглих до Криму морських зонах, в тому числі права на природні ресурси континентального шельфу.

За даними МЗС, 22 грудня 2016 року за позовом України до Росії було сформовано трибунал, який на початку 2017 року мав розпочати розгляд справи «Україна проти Російської Федерації».