Пашинського допитають у прокуратурі щодо інциденту з жителем Васильківщини

12:10, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. У прокуратурі сьогодні допитають народного депутата України Сергія Пашинського (фракція «Народний фронт») з приводу інциденту з жителем Васильківщини, під час якого політик використав вогнепальну зброю.

Про це сам Пашинський повідомив на своїй сторінці Facebook.

«Я, як ніхто інший, зацікавлений в об'єктивному та публічному розслідуванні цієї ситуації. Тільки об'єктивне розслідування, проведення слідчих експериментів та експертиз зможуть розвіяти брехню, яку вкидає нам в інформаційний простір з-за «поребрика» всяка нечисть і яку, на жаль, «корисні ідіоти» з великим ентузіазмом розповсюджують у нас», - зауважив він.

Пашинський зазначив, що друзі його запитують, чи вчинив би він так само, якби така ситуація повторилася, «враховуючи ту кількість бруду, яка вилилася» на нього за останній тиждень. «Скажу так. Кожного року в Україні скоюються сотні вбивств, тисячі випадків нанесення важких тілесних ушкоджень, 80 % з них - у стані алкогольного сп'яніння. Але це ще не все. 2/3 цих злочинів скоюється не з метою пограбування чи помсти, вони є виключно хуліганством. Щороку тисячі людей потерпають від п'яних хуліганів», - пише він.

При цьому він додав: «І якщо хоча б 5% таких «хімікусів» будуть знати, що на спробу насильства вони можуть отримати адекватну відповідь, і це їх зупинить, а я вірю, що так і буде, то я зробив усе правильно. Не як народний депутат, а як громадянин, чоловік і батько своїх дітей».

Як повідомляв УНІАН, 31 грудня 2016 року на Київщині стався інцидент між депутатом Пашинським і жителем Васильківщини, в результаті якого політик застосував вогнепальну зброю. Про це сам депутат повідомив на своїй сторінці Facebook.

У поліції повідомили, що за фактом інциденту розпочали кримінальне провадження за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганські дії).

Водночас потерпілий В'ячеслав Хімікус, якому Пашинський прострелив ногу, стверджував, що політик порушував правила поводження із зброєю, і куля випадково влучила в ногу, а не в тулуб.

Згодом прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган поінформувала, що кримінальне провадження, розпочате за фактом інциденту між Пашинським і жителем Васильківського району, розслідуватиме прокуратура Київської області.

За інформацією прокуратури Київської області, інцидент, в якому брали участь близько 4 осіб, відбувся на території селища Хлепча. "Двоє з них на авто "Мерседес" (нардеп і його дружина) і двоє, що знаходилися біля іншого транспортного засобу - мікроавтобуса "Фольксваген". Мікроавтобус стояв на неосвітленій дорозі, "Мерседес" його об'їжджав. Було зроблено зауваження про те, що не ввімкнені габаритні вогні і відсутній знак аварійної зупинки. Під час цих зауважень виникла перепалка, потім виникла ситуація, під час якої нардеп використав вогнепальну зброю "Глок 19", - повідомив прокурор Київської області Дмитро Чібісов.