В окремих районах Луганської області запрацював механізм розрахунків за водопостачання - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

11:01, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. В окремих районах Луганської області запрацював механізм розрахунків за водопостачання.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ).

Зазначається, що за останній рік під час засідань Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання на сході України неодноразово порушувалось питання щодо пошуку практичних механізмів оплати боргу за водопостачання на тимчасово окуповану територію Луганської області.

«6 січня 2017 року Комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал» було сплачено частину боргу у сумі 10,5 млн грн за водопостачання на територію Луганської області, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», - йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що КП «Попаснянський районний водоканал» є основним підприємством, яке забезпечує поставку води як на підконтрольну, так і непідконтрольну територію Луганської області.

«В свою чергу КП «Попаснянський районний водоканал» тепер зможе погасити заборгованість перед постачальником електроенергії та відновити поставки питної води у напрямку Луганська», - додали в міністерстві.

Як повідомляв УНІАН, комунальне підприємство «Попаснянський районний водоканал» є постачальником води для 80 тис. жителів Луганської області, які проживають на контрольованій українською владою території, а також близько 1,2 млн жителів Луганської області – на тимчасово окупованих територіях.

Окупанти не розраховуються за воду, яка йде на контрольовану ними територію з підконтрольної українській владі частини Луганської області.

Борг окупованих територій області за спожиту воду становить 277 млн грн.

У зв’язку з цим у Попаснянського водоканалу виникла значна заборгованість перед ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» за спожиту електроенергію. Через борги 1 грудня йому було припинено електропостачання.