Верховний суд Венесуели заблокував рішення парламенту про відсторонення від влади президента Мадуро

09:37, 10 січня 2017

Київ. 10 січня. УНІАН. Верховний суд Венесуели заблокував рішення опозиційного парламенту про відсторонення від влади президента Ніколаса Мадуро, визнавши його неконституційним.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на телеканал TeleSur.

У понеділок, 9 січня, опозиційна більшість у парламенті Венесуели визнала Мадуро "таким, що залишив свій пост" через бездіяльність у боротьбі з кризою. При цьому депутати посилалися на положення статті Конституції, яка допускає призначення нових виборів президента у разі визнання глави держави відсутнім на посту.

У Венесуелі кілька років триває економічна криза. У країні відбуваються регулярні відключення води і світла, не вистачає продуктів харчування та ліків. МВФ оцінює річну інфляцію у Венесуелі в 500 відсотків, називаючи її найбільшою в світі. Мадуро стверджує, що в ситуації винна опозиція і США, які розв‘язали "економічну війну".

У грудні 2015 року опозиція виграла парламентські вибори. З того часу парламент робить кроки для відставки Мадуро, зокрема, було розпочато збір підписів для референдуму щодо його відставки. Депутати також намагалися почати проти Мадуро судовий процес. Однак уряд і Верховний суд країни, що, як і раніше, повністю контролюються прихильниками президента, блокували будь-які законодавчі ініціативи парламенту.

Источник:http://www.svoboda.org/a/28222944.html